U nedjelju 2. lipnja prednatjecatelji i početnici Slavonije odigrali su zadnju utakmicu u ovoj prvenstvenoj sezoni Kvalitetne Lige mladeži. Gostovali su kod ekipe NAŠK-a u Našicama gdje su se obje kategorije od ove sezone oprostili na najbolji mogući način – s dvije pobjede. Obje utakmice bile su vrlo efikasne pa krenimo redom. Slijedi izvještaj s utakmica.

PREDNATJECATELJI: NAŠK 2:5 Slavonija

Ekipa prednatjecatelja je i prije ovoga kola osigurala treće mjesto na prvenstvenoj ljestvici te su u ovoj utakmici došli do mirne pobjede. Prepoznatljiva igra prednatjecatelja Slavonije je furiozan početak u kojem se u većini slučajeva riješi pitanje pobjednika. Takva igra krasila ih je kroz cijelu sezonu pa i u ovoj utakmici. Do predzadnje minute prvog dijela rezultat je već bio 0:4 za Požežane. Golove su zabijali Adrian Raguž u drugoj i 16. minuti (ukupno 21. zgoditak sezone), Jakov Šutalo (treći zgoditak sezone) u 10. minuti te Jakov Đaković u 19. minuti. U zadnjoj minuti prije odlaska na predah domaćin smanjuje rezultat preko Jana Gvozdića kojem je to 14. zgoditak u ovoj sezoni. Na početku nastavka nešto bolja igra NAŠK-a dovela ih je do novog pogotka. Svoj treći zgoditak u sezoni postigao je Rafael Ostroški. Sedam minuta prije kraja Jakov Đaković svojim drugim golom na utakmici i 30. u prvenstvu zabija za konačnih 2:5 zaključivši vrlo uspješnu sezonu prednatjecatelja Slavonije koji su je okončali s 18 pobjeda. NAŠK je svoju sezonu završio na devetoj poziciji.

Pitanje prvaka u ovoj kategoriji još nije riješeno s obzirom da svoje zadnje utakmice moraju odigrati Marsonia i Osijek. Marsonia je trenutno prva s tri boda prednosti ispred Osječana. Kada se odigraju te utakmice bit ćete obaviješteni tko je novi prvak 1. NL Istok u kategoriji prednatjecatelja.

Ljestvica prednatjecatelja: ljestvica_prednatjecatelji

POČETNICI: NAŠK 2:4 Slavonija

Početnici Slavonije su pobjedom u Našicama iskoristili kiks Vukovara 1991 koji je remizirao rezultatom 2:2 protiv Grafičara te su tako Požežani sezonu okončali na osmom mjestu ovosezonske ljestvice preskočivši Vukovarce. Plavi su u vodstvo došli preko Šimuna Odobašića koji je u 18. minuti poentirao za 0:1. Šimunu je ovo 13. gol sezone čime je postao najbolji strijelac Slavonije u ovogodišnjem prvenstvu. Minutu kasnije, NAŠK poravnava preko Dine Romića koji zabija treći put u sezoni. U drugome poluvremenu Slavonija ubacuje u veću brzinu i brzo dolazi do 1:3. Golove su postigli Ivan Romić (četvrti gol sezone) i Iskon Paulić (deveti gol sezone). Na 2:3 smanjio je Gerhard Gvozdić četvrtim golom u sezoni, a za konačnih 2:4 i za osmu pobjedu sezone fantastično je zabio Mateo Petričević. Mateo je tako stigao do svog prvijenca zabivši posljednji gol Požežana u ovoj sezoni. NAŠK je svoju sezonu okončao na 12. poziciji.

U ovoj kategoriji znamo tko je prvak. To je momčad Osijeka koja je s gol razlikom od +108 potpuno zasluženo odnijela trofej u svoje vitrine. Čestitke početnicima Osijeka na osvajanju 1. NL Istok od portala Sporturro Com.

Ljestvica početnika: ljestvica_početnci