U četvrtak 16. svibnja prednatjecatelji i početnici Slavonije prvi puta su igrali u gostima kod Osijeka na novootvorenom najmodernijem stadionu u Hrvatskoj – Opus Areni. Doduše, igrali su na pomoćnim terenima pokraj stadiona, ali osoblje Osijeka odvelo ih je u razgledavanje tribina, svlačionica i unutarnjih prostorija te na sam teren stadiona (samo do granica igrališta jer je zabranjeno hodati po travnjaku). Zasigurno je ovo bilo jedno lijepo iskustvo za najmlađe igrače Slavonije. Što se one nogometne strane tiče, prednatjecatelji su remizirali, a početnici izgubili.

PREDNATJECATELJI: Osijek 1:1 Slavonija

S nestrpljenjem smo očekivali ovaj derbi jer direktno odlučuje o prvaku. Osijek je ovim remijem došao na korak do službene potvrde, ali morat će pričekati s potvrdom s obzirom da trećeplasirana Marsonija ima jednu utakmicu manje od njih. Utakmica je sama po sebi bila dosta zanimljiva. U prvom dijelu bolja igra Slavonije. Nekoliko dobrih i opasnih prilika te vodstvo 0:1 golom Adriana Raguža koji je zabio svoj 18. u sezoni. Drugo poluvrijeme je očekivano pripalo Osječanima koji su tražili izjednačenje. Pritiskali su discipliniranu obranu Slavonije koja je ipak popustila pet minuta prije kraja utakmice. Pogodak je zabio Emanuel Pavošević kojem je to 14. gol sezone. Ovim remijem Osijek je ostao na +1 ispred Slavonije koja ima dvije utakmice više od Osijeka. U idućem predzadnjem kolu ovog prvenstva Slavonija dočekuje Amater iz Slavonskog Broda.

Ljestvica prednatjecatelja je na priloženoj poveznici: prednatjecatelji_KLMtablica

POČETNICI: Osijek 6:0 Slavonija

Nakon bolnog poraza 0:10 od Cibalije u prošlome kolu, ekipa Slavonije imala je tri dana da se pripremi za novi teški izazov. Na neki način su uspjeli jer su u Osijeku Požežani izgledali puno bolje. Bolje su stajali na terenu, bolje su se kretali, bili borbeniji, no s druge strane je bila vodeća momčad lige pa se u konačnom rezultatu ne primjećuje napredak u igri Slavonije. Osijek je do poluvremena iskoristio svoj epitet favorita te je vodio 3:0. Zgoditke su postigli dva puta Marko Marić (ukupno 14 golova u sezoni) i jednom Nikola Sebić. U nastavku Osječani su postigli još tri gola te su na kraju potpuno zasluženo došli do uvjerljive pobjede. Vodeći strijelac lige zabio je još dva gola za hat-trick te sada na svome kontu ima čak 36 golova. Posljednji pogodak utakmice postigao je Maruan El-Ayedi koji je došao do brojke šest zabijenih u ovoj sezoni. U idućem predzadnjem kolu ovog prvenstva Slavonija dočekuje Amater iz Slavonskog Broda.