Proteklog vikenda prednatjecatelji i početnici Slavonije u sklopu 22. kola Kvalitetne Lige mladeži gostovali su u Osijeku kod Grafičara. Prednatjecatelji su veoma rutinirano došli do sva tri boda, dok su početnici izgubili nakon preokreta u vrlo izjednačenoj utakmici. Slijedi kratki izvještaj s obje utakmice.

PREDNATJECATELJI: Grafičar 0:3 Slavonija

Prednatjecatelji Slavonije još su uvijek u igri za naslov prvaka, a svoj status potvrđuju iz kola u kolo. Do svog jubilarnog 50. boda u aktualnoj sezoni došli su na jedan vrlo miran i rutinski način. Od samog početka slijevali su udarci na gol Grafičara, a početni pritisak urodio je plodom u osmoj minuti kada je Ivan Peroutka svojim trećim golom u sezoni doveo goste u zasluženu prednost. Rezultat se do poluvremena nije mijenjao, a pravo je čudo što je bilo samo 0:1. U prvih pet minuta nastavka Slavonija je ubacila u brzinu više i pogodcima Jakova Đakovića (24. gol sezone) i Izaka Hela (28. gol sezone) riješeno je pitanje pobjednika. Do kraja utakmice vidjeli smo nekoliko opasnih šuteva domaćina, ali istaknuo se golman Grafičara koji izveo nekoliko odličnih obrana koje su spriječile još više zgoditaka u mreži Grafičara. U idućem kolu Slavonija dočekuje Cibaliju u derbiju kola, dok Grafičar igra u Županji kod Graničara.

Ljestvica prednatjecatelja: tableKLM_prednatjecatelji

POČETNICI: Grafičar 3:2 Slavonija

Ovo je bila utakmica devetog i 11. kluba prvenstvene ljestvice te se očekivala jedna tvrda i izjednačena utakmica. Slavonija je bolje krenula dvoboj te je povela u osmoj minuti. Nakon dobro odrađenog kontranapada lopta je došla do Šimuna Odobašića koji neometano zabija 11. put u sezoni za vodstvo gostiju od 0:1. Samo tri minute kasnije domaćini se vraćaju preko Borne Felingera koji je iskoristio pomutnju u obrani Slavonije. To je njegov prvijenac u ovoj prvenstvenoj sezoni. Nakon toga, ništa značajno se nije događalo do 22. minute kada je Iskon Paulić iskoristio grešku domaćina zabivši za novu prednost Požežana. Sada je na brojci od sedam golova u sezoni. U nastavku su igrači Grafičara svoju bolju igru iskoristili na najbolji mogući način – brzim preokretom. U razmaku od četiri minute poentirali su Boris Gotovac (peti gol u sezoni) i Juraj Deklman (četvrti gol u sezoni) za veliki preokret. Do kraja utakmice Slavonija je pokušala doći barem do boda, ali disciplinirana domaća obrana uspjela je obraniti sve njihove pokušaje. Slavonija je upisala 10. poraz, a Grafičar petu pobjedu u tekućoj sezoni. U idućem kolu Slavonija dočekuje Cibaliju, dok Grafičar igra u Županji kod Graničara.

Ljestvica početnika: tableKLM_početnici