Proteklog vikenda prednatjecatelji i početnici Slavonije su u sklopu 18. kola Kvalitetne Lige mladeži gostovali kod Graničara iz Županje. Prednatjecatelji su pobjedom ostali u utrci za naslov prvaka, dok su početnici u uzbudljivoj utakmici remizirali i nastavili niz neporaženosti u proljetnom dijelu sezone. Izvještaj donosimo u nastavku teksta…

PREDNATJECATELJI: Graničar 0:5 Slavonija

U kategoriji prednatjecatelja čak četiri kluba se bore za naslov prvaka. U utrku Osijeka, Marsonije i Slavonije uključio se i Hypo Limač koji je do toga došao odličnim utakmicama ovog proljeća, a u toj tijesnoj borbi svaka pobjeda nosi i više od tri boda. Slavonije je prije ovog susreta znala da joj igra samo pobjeda s obzirom da su svi ostali konkurenti upisali pobjedu, a svoj zadatak su od prve minute ozbiljno shvatili. U devetoj minuti Adrian Raguž je goste doveo u vodstvo, Jakov Đaković je svojim 19. golom sezone povećao prednost dvije minute kasnije, da bi u zadnjem napadu prvog dijela Izak Hel poentirao za velikih i zasluženih 0:3. U nastavku nešto lakši tempo od strane Slavonije, ali opet bez previše prostora za pogodak Graničara, Svoj posao Plavi s Orljave su dovršili u 32. i 36. minuti. Prvo je Adrian Raguž došao do ukupno 11. gola u sezoni, a onda je i Izak Hel svojim drugim zgoditkom na utakmici došao do brojke od ukupno 20 golova u tekućoj sezoni. Udaljenost prvog i četvrtog na ljestvici je samo tri boda te s velikim nestrpljenjem očekujemo daljnji tijek ove napete borbe za prvaka. U slijedećem kolu Slavonija na svome terenu igra protiv Željezničara iz Slavonskog Broda.

Tablicu lige prednatjecatelja pogledajte na priloženoj poveznici: tablicaKLM_prednatjecatelji

POČETNICI: Graničar 3:3 Slavonija

U Županji smo u kategoriji početnika gledali ljepoticu kola. Bila je to utakmica s mnoštvo šansi, preokreta i uzbudljive završnice. U prvom poluvremenu Slavonija je imala više od igre. Poveli su već u osmoj minuti preko Marka Vranića, a do poluvremena su imali 3-4 velike prilike koje su se morale pretvoriti u pogodak, ali nisu te je zapravo nevjerojatno kako je rezultat na predahu bio samo 0:1 za goste iz Požege. Po povratku na teren potpuno suprotno. Graničar je sada taj koji prijeti i stvara stopostotne šanse. U prvih deset minuta promašivali su gotovo slično kao Slavonija u prvom dijelu, ali konačno su uspjeli zatresti mrežu u 35. minuti preko Šimuna Galovića. Samo dvije minute kasnije, Graničar prelazi u vodstvo. Patrik Ćošković zabija drugi put u sezoni za preokret na 2:1. Slavonija se uspjela oporaviti od šoka i u 42. minuti Iskon Paulić svojim šestim golom sezone poravnava rezultat. Sada ponovno Slavonija preuzima konce igre i već u 45. minuti svjedočimo novom preokretu. Osmi puta u sezoni Marko Vranić trese protivničku mrežu za veliko slavlje igrača Slavonije koji su bili uvjereni da je dosta nevjerojatnih događanja za jednu utakmicu i da su stigli do pobjede. Ali tu nije kraj, u predzadnjoj minuti utakmice Graničar stiže do izjednačenja. Igrač Graničara je pao u kaznenom prostoru nakon duela i sviran je penal. Šimun Galović je bio precizan s bijele točke za svoj osmi pogodak ove sezone i za konačan rezultat 3:3. Bila je ovo veoma nepredvidljiva utakmica puna preokreta koja se zaista rijetko viđa, ali na kraju realan rezultat nakon svega što smo vidjeli. U slijedećem kolu Slavonija na svome terenu igra protiv Željezničara iz Slavonskog Broda.