Proteklog vikenda odigrano je 15. kolo Kvalitetne Lige mladeži prednatjecatelja i početnika u kojem je požeška Slavonija gostovala u Đakovu kod Croatije. Slavonija je kući odnijela dvije vrijedne pobjede na uvijek teškom terenu u Đakovu. Izvještaj pročitajte u nastavku.

PREDNATJECATELJI: Croatia Đakovo 0:2 Slavonija

Požeški Plavi bore se za titulu i svaki im je bod bitan, dok đakovačka Croatia tabori na sredini prvenstvene ljestvice i ne mogu ni gore ni dole. Slavonija je ulogu favorita iskoristila u prvih desetak minuta. Ranim pogotkom Izaka Hela u 4. minuti i Noe Biberovića u 11. minuti utakmica je otišla na mlin Slavonije te su treneri Mario Raguž i Štefo Odobašić mogli u igru ubaciti igrače koji imaju manju minutažu. Inače, ovo je Izaku 18., a Noi 4. zgoditak u tekućoj sezoni. Do kraja utakmice mreže su se mogle još koji puta zatresti, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 0:2 do posljednjeg sudčevog zvižduka. Slavonija se ovom pobjedom izjednačila s Osijekom na vrhu s 34 boda i pobjegla Marsoniji na 3 boda prednosti, a Osječani i Brođani imaju jednu utakmicu manje koju još trebaju odigrati. Upravo u sljedećem 16. kolu Slavonija u derbiju kola dočekuje ekipu Marsonije, dok Osijek igra gradski derbi s Grafičarom. Bit će zanimljivo do samog kraja pratiti ovu neizvjesnu borbu za naslov prvaka.

POČETNICI: Croatia Đakovo 3:4 Slavonija

Ovo je bio derbi sedmog i osmog kluba na ljestvici. Croatia je u utakmicu ušla s dva boda više od gostiju iz Požege. Bila je ovo ljepotica kola gdje smo vidjeli čak sedam golova i pobjedu u zadnjoj minuti utakmice. U drugoj minuti Lovro Puharić je svojim drugim golom sezone doveo Slavoniju u vodstvo. U 14. minuti Marko Vranić povisuje na 0:2. Ante Mikulić je sedmim pogotkom sezone smanjio na 1:2 u 23. minuti, a Marko Vranić novim golom (zasad je na šest golova u sezoni) samo minutu kasnije vraća +2 u korist Slavonije. Na početku drugog dijela nešto lošija igra Slavonije rezultirala je dvama zgoditcima prvog topnika Croatije u 33. i 38. minuti – Marina Vucića koji je trenutno na brojci od deset golova. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednje minute. Kada su svi očekivali da će derbi susjeda na tablici završiti remijem zasada najbolji strijelac požeške Slavonije Šimun Odobašić je majstorskim potezom vagnuo dvojicu braniča Croatije i lijepom egzekucijom matirao golmana za veliko slavlje i veliku pobjedu početnika Slavonije (Šimunu je ovo deveti gol). Na valu pozitivne energije početnici Slavonije u slijedećem kolu dočekuju odličnu ekipu Marsonije koja se trenutno nalazi na trećoj poziciji.