Odigrano je 8. i 9. kolo Kvalitetne Lige mladeži prednatjecatelja i početnika. Slavonija je u 8. kolu igrala u gostima kod Vukovara, da bi za vikend koji je iza nas odigrala 9. kolo kod kuće protiv Grafičara iz Osijeka. Prednatjecatelji su nastavili gdje su stali te su upisali dvije pobjede, dok su početnici nakon dvije vezane pobjede nažalost izgubili i u 8. i u 9. kolu. Pa krenimo u izvještaje…

PREDNATJECATELJI: Vukovar 1:5 Slavonija & Slavonija 6:0 Grafičar

U gradu heroju prednatjecatelji svoj su posao odradili rutinski. Od prve sekunde znalo se tko je gazda na terenu. Takav gard i stav doveli su do toga da je na poluvremenu bilo čak 0:5 za Slavoniju. Strijelci plavog uragana bili su Jakov Đaković, Noa Biberović, dvaput Izak Hel i Adrian Raguž. U nastavku su prikočili i mirno priveli utakmicu kraju uz počasni gol za domaćine koji je postigao Luka Franjić.

U sljedećoj utakmici ista priča. No ovaj put konstatacija dominacija od prve sekunde znači doslovno jer su plavi poveli u prvom napadu utakmice preko Frana Garbina. Do kraja prvog dijela rezultat je povisio sveprisutni Izak Hel, da bi se u drugom dijelu potpuno raspištoljili. Najbolji strijelac Slavonije Jakov Đaković dvama je pogodcima došao do brojke 13 zabijenih golova čime je treći golgeter lige, a svoje prvijence u ovoj sezoni zabili su Fran Neferović i Matija Horvat za sedmu pobjedu sezone i ostanak na trećem mjestu ligaške ljestvice. U sljedećem 10. kolu Slavonija gostuje kod vinkovačke Cibalije.

POČETNICI: Vukovar 4:1 Slavonija & Slavonija 1:2 Grafičar

Nakon fantastičnog preokreta protiv Hypo Limača i dvije vezane pobjede zaredom očekivala se rutinska pobjeda protiv posljednjeg Vukovara, ali domaćini su imali drukčije planove. Od početka utakmice vidjelo se da će Slavonija teško doći do pobjede. U 12. minuti to se i dogodilo jer je Karlo Kuđerski načeo plave. Nakon gola Slavonija je imalo nekoliko šansi za poravnanje, ali je u zadnjem napadu Luka Ljubić poslao još jednu loptu u gol za 2:0. U nastavku je David Čakalić smanjio na 2:1, ali nije bilo snage za nešto više te su domaći podebljali rezultat na 4:1 novim dvama golovima Karla Kuđerskog koji je time kompletirao hat-trick.

Protiv Grafičara slična situacija. U prvih 10 minuta već je bilo 0:2 za goste koji su iz dva kornera na potpuno identični način preko Borne Leke došli u prednost. Pred kraj poluvremena krasno je zabio Iskon Paulić za smanjenje što ponovno nije bilo dovoljno za nešto više iako su imali cijelo drugo poluvrijeme. No, ne treba očajavati jer je to sve još uvijek škola za sve ove igrače i igračice koji stječu prijateljstva kroz sport koji vole. U sljedećem 10. kolu Slavonija gostuje kod vinkovačke Cibalije.