Iza nas je 6. i 7. kolo Kvalitetne lige mladeži prednatjecatelja i početnika. Požeška Slavonija je u 6. kolu išla u goste Željezničaru, dok je u 7. kolu osječki Hypo Limač gostovao u gradu na Orljavi. U ovim utakmicama Slavonija je upisala fantastične rezultate. Sve četiri pobjede u obje kategorije! Pa krenimo redom…

PREDNATJECATELJI: Željezničar 0:5 Slavonija & Slavonija 6:3 Hypo Limač

U gradu na Savi mladići iz Slavonije upisali su nova tri boda. U dosta uvjerljivoj predstavi čak pet puta je domaći vratar morao po loptu u mrežu. Raspoloženi su bili – Ivan Peroutka, Jakov Đaković, Adrian Raguž i dvostruki strijelac Izak Hel.

Do 15. boda u sezoni prednatjecatelji Slavonije došli su u još jednoj golijadi, ovaj put protiv vrlo dobrog Hypo Limača. U prvih 10 minuta vidjeli smo četiri pogotka uz rezultat 1:3 za goste (1:0 Izak Hel 2′, 1:1 Tadej Đukić 3′, 1:2 Šimun Hat 5′, 1:3 Šimun Hat 7′). Do poluvremena Izak Hel je svojim 7. i 8. golom sezone vratio stvari na početak. U nastavku Slavonija je dodala gasa i hat-trickom najboljeg strijelca Slavonije (10 golova) Jakova Đakovića došla do pobjede i ostanka među TOP 3 na tablici. U sljedećem kolu “Plavima” slijedi gostovanje u gradu heroju – Vukovaru.

POČETNICI: Željezničar 1:2 Slavonija & Slavonija 3:2 Hypo Limač

Na gostovanju kod Želje početnici Slavonije došli su do prve pobjede u sezoni. Jedan bod iz pet kola nije bio baš dobar rezultat, tako da je ova pobjeda jako puno značila dečkima. Prvo poluvrijeme je ponovno mirisalo na poraz jer je u zadnjoj sekundi Željo doveo u prednost Šimun Gusak. U nastavku puno borbenija Slavonija zasluženo odnosi pobjedu. Šimun Odobašić svojim je dvama golovima bio ruka spasa za prvu pobjedu i dizanje samopouzdanja.

Pobjeda kod Želje bila je nagovještaj za dizanje forme jer je Slavonija dobila i Hypo Limač, i to na kakav način! Utakmica je krenula katastrofalno jer je gost u 5. minuti vodio 0:2 preko Marka Jozića i Šimuna Vulina. Poslije toga činilo se da će ovo biti jednosmjerna utakmica, ali svi smo se grdno prevarili. U zadnjim minutama prvog dijela igra se seli pred gol Limača. Prvo Šimun Odobašić krasnim udarcem plasira loptu u mrežu da bi za potpuni povratak još jednim krasnim golom iz slobodnjaka zabio Iskon Paulić. U nastavku borbena utakmica gdje u šansama ipak prednjače goste. I onda kada se činilo da će doći do podjele bodova Iskon Paulić krade loptu na centru, prolazi jednog igrača i matira golmana za ekstazu na klupi Slavonije i okupljenih domaćih navijača. Sudac ubrzo svira kraj za drugu uzastopnu pobjedu Slavonije i dodatno pumpanje samopouzdanja. U sljedećem kolu “Plavima” slijedi gostovanje u gradu heroju – Vukovaru.