Nakon što su u prvom kolu svi rezultati bili “na blizu”, u ovom kolu ipak bilježimo par uvjerljivih pobjeda – najviše se istaknuo NK Dinamo iz Badljevine!

NK DINAMO – NK EMINOVCI 5:0

Domaćin je u Badljevini pokazao da se ove sezone treba na njih ozbiljno računati kad su u pitanju visoke pozicije, jer su jučer visoko porazili odličan NK Eminovci! U prvom poluvremenu “Dinamovci” su imali terensku inicijativu i uspjeli preko Ilinovića i Relote doći do lijepe prednosti – do odmora su još zapucali kazneni udarac te je 2:0 bio rezultat nakon prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu gosti su pokušavali smanjiti prednost, no nakon 25 minuta igre u drugom poluvremenu bilo je sve jasno – jer su u zadnjih 20 minuta pogađali još Šugić, Mijić i Živković. Pet golova, pet različitih strijelaca – izvedba za pet, za veliku pobjedu i tri boda za NK Dinamo!

NK SULKOVCI – NK CROATIA 1:2

U Sulkovcima su gledatelji mogli svjedočiti pravoj prvenstvenoj utakmici, gdje se vidjelo puno lijepih poteza, oštre igre, par žutih, crveni karton – no sve u svemu, na kraju vrlo korektna utakmica sa obadvije strane. U prvom poluvremenu domaći su prvi priprijetili, no udarac Jakovljevića brani Nagy. Pred kraj poluvremena mladi i odlični Antonio Josipović koristi grešku domaćina i poentira za minimalnu prednost na odmoru. Na početku drugog dijela opet Antonio Josipović zabija gol nakon poklona domaćina, što ga lansira u igrača utakmice – iako je uz dva gola bio stalna prijetnja golu Sulkovljana; a tek mu je 17 godina! Nakon toga se domaći bude, no nisu imali sreće jer su tri puta gađali okvir gola te su tek pred kraj susreta preko Vidmara uspjeli smanjiti zaostatak. Pet minuta prije kraja Ivan Lenće dobiva drugi žuti karton, no domaći to nisu iskoristili – još su gosti mogli zapečatiti pobjedu, ali je Bošnjak obranio odličan udarac iz prekida. Na kraju zasluženo “Zeleni” iz Donje Obriježi nose tri boda iz Sulkovaca i iz dvije utakmice imaju šest bodova!

NK LIPA – NK PARASAN 4:0

U Staroj Lipi sastale su se dvije iskusne ekipe, pune kvalitetnih igrača i strašnih individualaca – pa neutralni gledatelji nisu mogli otići nezadovoljni sa ove utakmice. Prva šansa na dvoboju pripala je gostima iz Golobrdaca, a nakon što su tu šansu domaći neutralizirali – upalio im se alarm; i to uspješno! Prvo je Karlo Rabić u osmoj minuti matirao Čička, a pet minuta kasnije “prepisuje” njegov suigrač Josip Mijatović. U idućih malo više od pola sata ni jedni ni drugi nisu uspjeli realizirati svoje šanse, pa se na odmor otišlo sa domaćih +2. U istom tonu nastavilo se i nakon odmora, a onda u zadnjih dvadesetak minuta golove opet zabijaju Rabić i Mijatović – ovog puta Marin; a to je značilo visoku pobjedu domaćih i nova tri boda protiv odličnog protivnika!

NK SLOGA – NK SLAVONIJA 4:1

U Trenkovu su se sastale dvije ekipe koje u prvom kolu nisu ubilježile bodove, a nakon ovog kola taj “epitet” sa sebe su skinuli dečki iz NK Sloga! Domaćin je uspio preslikati igru iz Bučja, a nakon što je Jure Banović u devetoj minuti zabio za njihovu prednost – lakše se disalo. Što se ostatka prvog dijela tiče, nizale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani – no mreže su do odmora mirovale. Nedugo nakon početka drugog dijela, Matej Đaković podiže prednost domaćina na +2, no ona je aktualna tek dvije minute jer je Novinca uspio matirati gostujući Šamec! Iako su gosti, potaknuti smanjenjem “minusa” krenuli po izjednačenje – hladan tuš uslijedio je u 68. minuti kada Đaković opet trese mrežu NK Slavonija. Pred sam kraj utakmice Jure Banović postiže gol i potvrđuje pobjedu – dojam i bodovi Slogi, a Slavoniji utjeha jer priliku za popravni imaju već za vikend!

NK BSK – NK GRANIČAR 1:2

Biškupci su u zadnja dva tjedna bili središte dvaju odličnih dvoboja, u prvom su njihovi ljubimci uspjeli ostvariti pobjedu – dok im je za drugu pobjedu nedostajalo malo sportske sreće. Da će nedjeljno popodne biti vrlo teško za domaćina, nagovijestio je Matej Dukić pogotkom u 15. minuti. Nedugo nakon njega, njegov suigrač Zoran Đajić postiže eurogol – što znači prednost od dva pogotka na odmoru za goste iz Bučja. U drugom poluvremenu više izraženih šansi imaju domaći, no odlični Vedran Kovaljski – koji je svojih bravurama na golu NK Graničar zaslužio epitet igrača utakmice; nije se dao matirati sve do 83. minute. Tada ga iz kaznenog udarca matira Pero Vidović, a u posljednjih trenucima “Zeleni” pogađaju prečku, a nakon posljednjeg sučevog zvižduka možemo izvući činjenice da su domaći mogli do boda, no isto tako su gosti iz Bučja mogli puno ranije “završiti” utakmicu – no nisu imali sreće i koncentracije u završnici. NK Graničar tako zatvara “trokut maksimalnih”, jer vrh drže uz njih još NK Croatia i NK Lipa!