U nedjelju je osam klubova Druge ŽNL Požeško – slavonske izašlo na sportska borilišta, a u zanimljivim utakmicama domaćini su odradili 4/4!

NK BSK – NK DINAMO 1:0

Obzirom da se u objema ekipama nalaze pravi “španeri” i majstori lopte, očekivali smo da će biti ispoštovana rubrika “oba daju gol + 3” u ovom srazu – no nije bilo tako. Kako su na sve utjecale vrućine i tvrd teren, u nedostatku kiše; to je uvelike odredili kvalitetu igre, kako u Biškupcima – tako i na većini. Mreže su mirovale do 80. minute, a onda Petar Bosotin zabija za slavlje domaćina i uvodna tri boda, koja će Biškupljanima dati dodatan vjetar u leđa! Stadion u Biškupcima ostaje teško osvojiva tvrđava, a puleni Pere Vidovića pokazuju da su spremni podići letvicu više nego što je bila u prošloj sezoni!

NK GRANIČAR – NK SLOGA 2:1

U derbiju kola u Bučju vidio se izrazito dobar nogomet uz pregršt šansi na obje strane. Unatoč toj činjenici, na poluvremenu je bio aktualan početni rezultat – iako se tresao okvir gola, golmani su bili na zavidnoj razini. Nakon petnaestak minuta igre u drugom dijelu, Mateo Bluha pokazuje zašto su ga “Graničari” angažirali i zabija za 1:0. Ipak, nakon desetak minuta Jure Banović izjednačava i Trenkovljani kreću po sva tri boda; a onda im se događa staro nogometno pravilo “kad ne zabiješ – dobiješ!”. Da se to pravilo manifestira u ovoj utakmici, pobrinulo se još jedno pojačanje domaćina – Matej Sabljak i u 87. minuti zabija za 2:1 i ostavlja tri boda na stadionu NK Graničar!

NK PARASAN – NK SULKOVCI 3:2

U utakmici koja se igrala u Golobrdcima, najviše su mogli uživati neutralni gledatelji – dok je za simpatizere i jednog i drugog kluba ovo bila jako teška utakmica za “preživjeti”. Sulkovljani su odlično otvorili utakmicu, Josip Šutić je prekrasno zabio u petoj minuti, a nedugo nakon toga njihov Mateo Bošnjak brani kazneni udarac. U 40. minuti Dominik Tokić podebljava prednost, jer je na asistenciju Dunđera – iz voleja pogodio malu mrežicu. Nisu gosti izdržali do odmora bez primljenog gola jer se Mario Maras našao na pravom mjestu i odlično pogodio za smanjenje prednosti Sulkovljana na odmoru. Nakon odmora u utakmicu bolje ulaze domaćini i u 51. minuti izjednačavaju nakon što se Matej Ivanković odlično snašao u kaznenom prostoru. U nastavku koji je slijedio, izmjenjivale su se šanse na obje strane – utakmica je mogla otići i na stranu domaćina i na stranu gosta; ovog puta – osladio se domaćin. U doslovno zadnjoj akciji utakmice, nakon što su pogodili prečku iz kontre – na odbijancu je ponovno Matej Ivanković; što znači tri boda za NK Parasan i delirij za domaće navijače!

NK CROATIA – NK EMINOVCI 3:1

Još jedna vrlo sadržajna utakmica ovog uvodnog kola odigrala se u Donjoj Obriježi, gdje su gledatelji mogli svjedočiti nadigravanju i odličnoj igri – uz četiri pogotka. Gosti odlično otvaraju utakmicu i preko Davida Tomasa šokiraju domaćina te si olakšavaju daljnji tijek poluvremena. Kako smo već ustvrdili, igralo se jako kvalitetno – no mreže su mirovale, što znači da su na odmor zadovoljniji ošli igrači “Žute podmornice”. Na poluvremenu su domaćini “zbili redove” i dodali gas; prvo je Tonći Savi u 55. minuti postavio rezultatski egal, a petnaestak minuta nakon njega – Antonio Josipović kreira potpuni preokret matiravši Šimunovića. Gosti su krenuli na sve ili ništa, mogli su doći do boda – no sva nadanja u vezi toga ugasio je Alen Lenće u 85. minuti, postavivši konačan rezultat i ostavivši tri boda “Zelenima”!