Čast da otvore sezonu 2023./2024., što se tiče Druge županijske lige Požeško – slavonske; imali su domaći NK Slavonija i gostujući NK Lipa – dok će ostatak ekipa svoje utakmice odigrati danas od 17:15.

NK SLAVONIJA – NK LIPA 0:2

Od deset klubova u ligi – jedino će se u Prekopakri domaće utakmice igrati subotom, no nije isključeno kako će njihov primjer početi slijediti i ostali klubovi; ovisno o afinitetima. Gledajući zapisnik, dalo se naslutiti da će to biti kvalitetna utakmica dvaju odličnih suparnika, a tako je i bilo. Unatoč nekolicini šansi na obje strane, prvo poluvrijeme mreže su mirovale pa su u drugi dio ekipe krenule ravnopravno – i rezultatski i brojčano. Odmah na početku drugog dijela dalo se naslutiti da mreže neće ostati netaknute do kraja utakmice, a onda gosti sa dva brza gola u razmaku od četiri minute odlaze na +2. Prvo je Valerije Klanfar u 49. minuti matirao Khana, a njegov suigrač Hrvoje Mijatović “isti je recept prepisao” u 53. minuti. Gosti iz Stare Lipe nastavili su do kraja utakmice sa organiziranom obranom i pametnom taktikom u fazi napada, dok su domaći na sve načine pokušali doći do rezultatskog smanjenja i krajnjeg pozitivnog rezultata. Kako im to nije uspjelo, nakon posljednjeg sučevog zvižduka možemo “izvući” činjenice da će Prekopakra za sve biti zahtjevan teren, no NK Lipa nastavlja gdje je stala prošle sezone; tri boda i još jedan “clean sheet” za zlatnu rukavicu 2022./2023. – Mihaela Čokrlića i njegove suigrače! Treba pohvaliti sve aktere današnje utakmice jer nije ubilježen nijedan karton tokom čitavih 90 minuta, a sudačka trojka dobro je odradila svoj posao – tako da su NK Slavonija i NK Lipa na lijep način otvorili novu sezonu “Segunde”.