U drugom kolu proljetnog dijela Druge ŽNL Požeško – slavonske, BSK Biškupci i dalje “skidaju skalp velikima”, dok su Eminovci i Lipa ostvarili velike pobjede – derbi u Sulkovcima donosimo u zasebnom članku!

NK BSK – NK GRANIČAR 2:2

U Biškupcima se danas igrao derbi između onog koji je u prošlom kolu pokazao da može i protiv najjačih te onih koji pucaju na naslov prvaka lige. Počelo je odlično za goste iz Bučja, jer ih je najnovija akvizicija – Ivan Jakovljević doveo u vodstvo u 29. minuti. Na odmor se otišlo sa prednošću gosta, a u drugom poluvremenu su tu prednosti “podebljali” preko povratnika Mirka Bošnjaka. Odmah nakon tog gola, igrač utakmice Anto Vilus pogađa za smanjenje prednosti, a deset minuta prije kraja pogađa također i za podjelu bodova. BSK pokazuje da ima kvalitetu te marljivo skuplja bodove protiv ekipa iz gornjeg doma, a tek im slijedi gostovanje u Brodskom Drenovcu u kojem žele nastaviti biti “nagazna mina” za pretendente za naslov. Gosti iz Bučja nisu uspjeli zadržati prednost od dva gola te su se na kraju morali zadovoljiti jednim bodom sa teškog gostovanja.

NK LIPA – NK DINAMO 4:1

U Lipi je donedavni lider potvrdio ulogu favorita, a put u jednom smjeru bio je vidljiv nakon prvih 45 minuta. Za lagodnih 3:0 pobrinuli su se Dario Petrović, Josip Vukić i Karlo Rabić, a minimalnu neizvjesnost i rezultat poluvremena postavio je Stipo Šugić u 40. minuti. Nedugo nakon odmora, nastavlja se “voda na mlin” domaćinima jer je Petrović zabio svoj drugi pogodak na utakmici, a za 4 minute imali su igrača više. Dva žuta kartona u istoj minuti zaradio je jedini strijelac za goste iz BadljevineStipo Šugić, pa je ova utakmica već tad bila privedena kraju. Iskusna ekipa kao što su momci iz Stare Lipe – to nije ispuštala te je očuvavši rezultat iz 55. minute osvojila 3 boda i tako se približila Hrvatskom dragovoljcu na samo jedan bod zaostatka!

NK EMINOVCI – NK SLAVONIJA 5:1

Kao što smo i najavljivali, u utakmici u kojoj suparnici ne mogu “ni gore ni dolje”, vidjelo smo odličnu igru i puno golova. Nakon samo 22 minute domaći su imali tri gola prednosti, zahvaljujući golovima Jure Žutića, Krešimira Heina i Bojana Crepulje. Do odmora je za goste uspio smanjiti Domagoj Ajman, no na veliku žalost po simpatizere gostiju – to je od njih danas bilo sve. U drugom poluvremenu Eminovci su samo dovršili već započeti posao, a pobjedu su svojim golovima zapečatili Nikola Obradović i Danijel Stanić. Nakon ovog kola Eminovci imaju dvoznamenkasti broj bodova i sportski je se nadati da se još uvijek mogu ugurati u borbu za mjesta koja vode u Europu!