Požega – Jučer su u sklopu 5. kola 1. ŽMNL  Požeško-slavonske županije odigrane 4 utakmice, od kojih se najviše isticao sraz prvoplasiranog MNK Pleternica i trećeplasiranog MNK Skenderovci.

MNK LEGACY – MNK AUTODIJELOVI BARIŠIĆ 2:6

Prvi na teren izašli su igrači MNK Legacy i MNK Autodijelovi Barišić – koji su nam odmah priredili poslasticu u kojoj se istaknuo mladi, šesnaestogodišnji Žarko Dominik Jakovljević postigavši hat – trick. Mladi Jakovljević postigao je prvi gol na utakmici već u 3. minuti, a ta prednost bila je aktualna sve do 16. minute kad Kristijan Kelebuda vraća rezultatski egal. Minutu nakon, već spomenuti Jakovljević opet vraća prednost “Barišićima”, koja opet nije dugo potrajala jer je Matej Poljaković u 19. minuti zabio za 2:2. Nastavak započinjemo s kim drugim, nego sa Jakovljevićem koji dvije minute nakon odmora kompletira hat – trick i dovodi po treći put svoju ekipu u vodstvo. To je natjeralo Legacy da se otvori i pokuša poravnati rezultat, a to je ekipa mladog, talentiranog trenera Tomislava Banožića brzo iskoristila. U zadnjih 10 minuta susreta pogodili su Filip Prološčić i Josip Dupor, a jednom su primorali ekipu Legacyja da zatrese svoju mrežu.

MNK CAFFE BAR OASE ZARILAC – MNK DIP 4:3

Druga utakmica također nam je ponudila spektakl, upravo zbog toga što je bila u prvih 30 minuta jednosmjerna, a onda u zadnjih 10 minuta – pravi show! Iako je ekipa CB OASE ZARILAC došla na duel sa četiri igrača i dva golmana, nije ih to omelo da nakon tri četvrtine igre vode sa uvjerljivih 4:0. “DIP-ovce” je načeo Tihomir Živanović u 12. minuti, a u idućih 17 minuta pogađali su redom: Luka Janković, Mateo Pavlović i Jakov Šinko. Do kraja utakmice se očekivalo rutinsko privođenje utakmice kraju, a onda MNK DIP pokazuje da zna igrati mali nogomet. U razmaku od 33. do 37. minute Anto Barić dva puta pogađa mrežu protivnika, a pridodaje mu se i Kruno Vargić te dolazimo do rezultata 4:3, nakon komotna 4 pogotka razlike ekipe iz Zarilca. Za preokret ipak nije bilo snage, a CB Oase Zarilac se znalački branio i na kraju teškom mukom došao do vrijednih bodova.

MNK COLOR EMAJL – MNK UČILIŠTE LINK 2:7

Iako krajnji rezultat pokazuje veliku pobjedu MNK UČILIŠTE LINK, ona nije bila lako ostvariva jer se ekipa Colora držala jako dobro većim dijelom utakmice. Mreže su mirovale sve do 10. minute susreta, kada Nikola Vasić i Mario Šipura mijenjaju rezultat iz početnih 0:0 u 1:1. Već spomenuti Vasić, nakon nekoliko minuta nastavka dovodi ekipu Colora u vodstvo, no prednost traje kratko jer Filip Martinović vraća rezultatski egal. Kad je Robert Jaroš kompletirao preokret Linka u 28. minuti, MNK COLOR EMAJL bacio je sve karte u napad, što im se nije isplatilo jer su do kraja dobili još 4 pogotka. Mario Šipura pobrinuo se da si osigura hat – trick pogocima u 30. i 31. minuti, a posao je dovršio iskusni Željko Parobek sa svoja 2 zgoditka.

MNK PLETERNICA – MNK SKENDEROVCI 4:4

Derbi kola opravdao sva očekivanja, hat – trick Tomislava Valentića, podjela bodova – sportski duh i fair play na prvom mjestu! Mreže su u prvih 10 minuta mirovale, a onda je u 11. minuti Valentić započeo svoj put do hat-tricka te doveo Pleterničane u vodstvo. Taj rezultat nije bio aktivan ni punu minutu, jer vodstvo udvostručuje Valentić da bi Skenderovci došli do poravnanja zahvaljujući pogocima Krešimira Plešića i Ivana Peharde. Nakon 5 minuta igre, točnije u 18. minuti – MNK Pleternica uzvraća novim vodstvom preko Pave Nikolića, a da bi se na odmor otišlo sa rezultatskim egalom, pobrinuo se Marin Majetić u 19. minuti te tako samo potvrdio formu sa Božićnog malonogometnog turnira – gdje je vodio Prvču do “Final foura”. Nastavak derbija donosi taktičko nadmudrivanje i bolju obrambenu postavku obje ekipe, a onda u 28. minuti; već više puta spomenuti Valentić kompletira hat – trick i pokazuje zašto je jedan od najboljih bočnih igrača slovenske druge lige! MNK Skenderovci su do kraja utakmice tražili gol za poravnanje i pozitivan rezultat te su ga i pronašli četiri minute prije kraja, kad se ukazuje Alen Jagodić i postavlja konačnih 4:4.

U ovom kolu slobodni su bili igrači MNK HELDA.

PAROVI 6. KOLA LIGE (subota, 21.01.2023. – od 14:00 sati)